Vi är nog inte riktigt som alla andra.

Vi går sällan den upptrampade stigen, utan väljer istället den väg som leder till bäst slutresultat för samtliga
involverade parter. Vi presenterar ibland galna, men innovativa, idéer. Hos oss finns systemutvecklare,
annonsspecialister, projektledare, kreatörer och visionärer. För oss är det viktigt med en stark företagskultur
som uppmanar kreativa lösningar på komplexa problem.

Michael Fällström

CEO

De senaste 23 åren har han arbetat inom media, TV4- koncernen, dags-och veckotidningar, digitala skärmar. Älskar hjälpa kunder att skapa ökat lönsamhet!

michael.fällström@bifirm.com
+46 733 175 407

Andreas Wallenberg

Partneransvarig

Mångsidig entreprenör som älskar försäljning och marknadsföring. Har drivit bolag och affärsprojekt sedan tidigt 80-tal. Ingenting är omöjligt.

andreas.wallenberg@bifirm.com
+46 707 665 524

Ying Han

CFO

Ordning och reda är ledordet för Ying. Hon har jobbat med redovisning i flera stora organisationer och  ansvarig för ekonomi och leverans på SpiderAds.

ying.han@bifirm.com
+46 723 126 789

Anders Wåglund

Lead Developer

Anders Wåglund comes from previous assignments in Eurovator, thirteen37 AB, Centas Konferens-TV Aktiebolag.

anders.waglund@bifirm.com
+46 707 837 565

Johan Nyman

CTO

Johan Nyman är ansvarig för utvecklingssteamet. Han har en gedigen erfarenhet och många års studier inom datavetenskap och uppdrag inom tretton37 , ICA, Connecta, Svenska handelskammaren i Hong Kong.

johan.nyman@bifirm.com
+46 727 333 383

Johan Blom

Senior Key Account

Johan har jobbat med sälj och marknadsföring i 30 år. Eurovator, Svenska Dagbladet, IDG and Ernst & Young J&M.

johan.blom@bifirm.com
+ 46 768 784 000

Johan Lindsten

Delivery Specialist

Johan är loyal, ambitiös och dedikerad. Hans intresse ligger i digital marknadsföring och allt som det innehåller och har en teknisk bakgrund med Google analytics, Google ads och programmatic.

johan.lindsten@bifirm.com
+46 707 665 523

Daniel Dani

Senior Developer

Daniel Dani har varit med från SpiderAds början och är en noggrann och skarp utvecklare med tidigare uppdrag på tretton37, ICA, Connecta och Svenska handelskammaren i Hong Kong.

Mattias Gunnarsson

Senior Account Manager

Mattias brinner för säljsyrket och har jobbat senaste 15 åren med digital media på Aftonbladet, Blocket, Hitta.se och nu hos oss på SpiderAds.

Philip Löfgren Olsson

Web-Developer

philip.olsson@bifirm.com
+46 723 151 549

Kristin Edlund

Delivery Manager

Drivs av att engagera och agera. Tidigare Team Leader på JMG & Eurovator med ansvar för SEM, strategi & SEO.

kristin.edlund@bifirm.com
+46 733-72 4778

Sebastian Hunter

Art Director

Emil Pettersson

Senior Developer

Emil Pettersson is a dedicated developer with over a decade’s worth of experience with many different backend and frontend technologies.

Pelle Alstermo

Frontend Tech Lead

pelle.alstermo@bifirm.com
+46 723 395 200

Octavian Pop

Art Director

octavian.pop@bifirm.com
+46 704 690 303

José San Martin

Senior Key Account

jose.sanmartin@bifirm.com
+46 733 649 669

Mergime Sulejmani

Delivery

Viktor Elofsson

Senior Developer

viktor.elofsson@bifirm.com
+46 735 369 661

Jack Wallenberg

Sales Account Manager

Simon Wallner

Sales Account Manager

simon.wallner@bifirm.com
+46 725 002 623

Fidel Coard

Head of Content

fidel.coard@bifirm.com
+46 708 899 729